skip to Main Content

12a edició. 2021

Premi Som Cinema al Millor Llargmetratge de Ficció, TRES, de Juanjo Giménez.

Premi del Jurat, EL VENTRE DEL MAR, d’Agustí Villaronga.

Premi Som Cinema al Millor Curtmetratge de Ficció, INEFABLE, de Gerard Oms.

Premi Som Cinema al Millor Llargmetratge Documental, EL RETORN, LA VIDA DESPRÉS DE L’ISIS, d’Alba Sotorra.

Menció del Jurat, MRS. DEATH, de Sílvia Ventayol.

Premi Som Cinema al Millor Curtmetratge Documental, NATURALEZA MUERTA, de Carolina Astudillo.

Premi al Millor Curtmetratge Som Secundària, AL LÍMIT, de L’INS LA CAPARRELLA.

 

11a edició. 2020

Palmarès Llargmetratges i Curtmetratges de Ficció

Premi al Millor Llargmetratge de Ficció, Institut d’Estudis Ilerdencs de la Diputació de Lleida, LA DONA IL·LEGAL, dirigit per Ramon Térmens i produït per Segarra Films, Mimesis Film, TV3.

Premi del Jurat al Llargmetratge de Ficció, LES DUES NITS D’AHIR, dirigit Pau Cruanyes i Gerard Vidal i produït per Benecé Produccions.

Menció del Jurat al Llargmetratge de Ficció, PULLMAN, dirigit per Toni Bestard i produït per Toni Bestard PC, Singular Audiovisual i IB3 TV.

Premi Som Cinema al Millor Curtmetratge de Ficció, PANTERES, dirigit per Érika Sánchez, produït per Antivaho Producciones.

Mencions especials del Jurat: LOVF, dirigit per Olga Alamán i produït per Tarannà Films; i ESCAMAS, dirigit per Katherina Harder i produït per El Dedo en el Ojo / Bande à Part.

Palmarès Llargmetratges i Curtmetratges Documentals

Premi Som Cinema al Millor Curtmetratge Documental, CASA PAIRAL, de Frederic Perers, produït per Nanouk Films.

Premi Som Cinema al Millor Llargmetratge Documental, EL COST DE LA FRUITA, de Clara Barbal i Pablo Rogero.

Palmarès dels concursos

Palmarès II Concurs de Curtmetratges Som Secundària, UN ROBATORI INESPERAT, de l’INS La Serra de Mollerussa.

Palmarès Concurs de Curtmetratges Som Confinats, STUCK IN TIME, de Javier Fúnez i Iker Espinosa.

 

10a edició. 2019

Millor Curtmetratge Documental Premi Grup Segre: ENTRE RAÍLES, dirigit per Delfina Spratt i Àlex Puig.

Menció del Jurat al Curtmetratge Documental: MAREAS OCULTAS, dirigit per Mònica Cambra.

Millor Llargmetratge Documental Premi Grup Segre: CIUTAT DELS MORTS, dirigit per Miguel Eek.

Millor Curtgmetratge de Ficció: SUC DE SÍNDRIA, dirigit per Irene Moray.

Millor Llargmetratge de Ficció IV Premi Arts Audiovisuals IEI: LA HIJA DE UN LADRÓN, dirigit per Belén Funes.

Menció del Jurat al Llargmetratge de Ficció: LA INNOCÈNCIA, dirigit per Lucía Alemany.

 

9a edició. 2018

Millor Llargmetratge de Ficció IV Premi Arts Audiovisuals IEI 2018: YO LA BUSCO, de Sara Gutierrez Galve.

Menció del Jurat al Llargmetratge de Ficció: ANA DE DÍA, de Andrea Jaurrieta.

Millor Llargmetratge Documental Premi Grup Segre: LO QUE DIRÁN, de Nila Núñez.

Millor Curtmetratge Documental Premi Grup Segre: EL SOMNI EFÍMER, de Toni Bestard.

Menció del Jurat al Curtmetratge Documental: TIMES AND TALES OF TWO BEIRUTS, de Teymur Faris.

Millor Curtmetratge de Ficció Premi Col·legi de Directors i Directores de Cinema de Catalunya: EL ESCARABAJO AL FINAL DE LA CALLE, de Joan Vives.

 

8a edició. 2017

Millor Llargmetratge de Ficció III Premi Arts Audiovisuals IEI: MATAR A DIOS, d’Albert Pintó i Caye Casas.

Menció del Jurat al Llargmetratge de Ficció: NO QUIERO PERDERTE NUNCA, d’Alejo Levis.

Millor Llargmetratge Documental Premi Grup Segre: ESPIES EN L’ARENA: OBJECTIU ESPANYA, de Pablo Azorín i Marta Hierro.

Millor Curtmetratge Documental Premi Grup Segre: CUCLI, de Xavier Marrades.

Millor Curtmetratge de Ficció Premi Col·legi de Directors i Directores de Cinema de Catalunya: LES BONES NENES, de Clara Roquet.

 

7a edició. 2016 

Millor Llargmetratge de Ficció: II Premi Arts Audiovisuals IEI: L’ARTÈRIA INVISIBLE, de Pere Vilà.

Millor Llargmetratge Documental: TARAJAL: DESMUNTANT LA IMPUNITAT A LA FRONTERA SUD, de Xapo Ortega, Xavier Artigas i Marc Serra.

Millor Curtmetratge Documental: CAMPANYA, d’Andrés Alonso, Catarina Brites, Àlex Cabrera i Laura Curto.

Millor Curtmetratge de Ficció: 14 ANYS I UN DIA, de Lucia Alemany.

 

6a edició. 2015

Millor Llargmetratge de Ficció: I Premi Arts Audiovisuals IEI: EL CAMÍ MÉS LLARG PER TORNAR A CASA, de Sergi Pérez.

Millor Llargmetratge Documental: EL GRAN VOL, de Carolina Astudillo.

Millor Curtmetratge Documental: SOLEÀ: ELS NETS DELS ALTRES CATALANS, de Marc Hernández, Maria Llinàs, Natalia Morales i Marta Vives.

Millor Curtmetratge de Ficció: AUN HAY TIEMPO, d’Albert Pintó.

 

5a edició. 2014

Millor Documental, ex aequo: ELS ANYS SALVATGES, de Ventura Durall, i LA CASA DEL MEU PARE, de Francina Verdés.

Millor Curtmetratge de Ficció: FOLEY ARTIST, de Toni Bestard.

Menció del Jurat al Curtmetratge de Ficció: CANIS, de Anna Solanas i Marc Riba.

 

4a edició. 2010 (Mollerussa)

Millor Llargmetratge de Ficció: RHESUS, de Carles Torrens.

Millor Documental, ex aequo:UNA CARTA PER A L’ANTONIO, de Sarah Bernhein, i AUTOSTOP AL FONS DE LA NIT, de Miquel Àngel Raió.

Millor Curtmetratge de Ficció: PABLO, de Nely Reguera.

Premi Som 3 Minuts: CANVI DE CLASSE, de l’IES Gili i Gaya.

 

3a edició. 2009 (Mollerussa)

Millor Llargmetratge de Ficció: LES 2 VIDES D’ANDRÉS RABADÁN, de Ventura Durall.

Millor Documental: HOLLYWOOD CONTRA FRANCO, d’Oriol Porta.

Millor Curtmetratge de Ficció: (EN)TERRATS, d’Àlex Lora.

Menció del Jurat al Curtmetratge de Ficció: RUNNERS, de Marc Reixach.

Premi Som 3 Minuts: I TU: ¿COM LA SACSEGES?, de Robert Garcia.

 

2a edició. 2008 (Mollerussa)

Millor Llargmetratge de Ficció: PLOU A BARCELONA, de Carles Torrens.

Millor Documental: MIRADES DESVELADES, d’Alba Sotorra.

Millor Documental en Llengua Catalana: TÀRREGA 1939: ANY ZERO, de Gerard Corbella.

Menció del Jurat al Documental: ELS PONTS DE MOSTAR, de Jordi Aliberas.

Millor Curtmetratge de Ficció: SAVE THE WORLD, de David Casals-Roma.

Millor Curtmetratge de Ficció en Llengua Catalana: NIT BUS, de Juanjo Jiménez.

 

1a edició. 2007 (Mollerussa)

Edició no competitiva

Back To Top